Geoblog.pl    ciekawy    Podróże    Indie    Zwiedzanie miasta

Zwiedzanie miasta

Indie, Udaipur

Rano - to my jesteśmy masowani, a dziewczyny dłużej śpią. Po śniadaniu kupujemy bilety na przystani na rejs po jeziorze o zachodzie Słońca (200 INR/osoby) i ruszamy na podbój atrakcji Udajpuru - na początek świątynia Jagdish. Tam trafiamy na jakąś ceremonię po której mamy namalowane pomarańczowe kropki na czole. Sama świątynia - cudowna. Mnóstwo przepięknych rzeźb słoni i figurek.

Następnie zwiedzamy Pałac w Udajpurze. To największy pałac w Azji. Zwiedzamy też komnatę kryształów (500 INR/osoby), ale jesteśmy zawiedzeni. Nie ma w niej nic ciekawego, a cena jest strasznie wysoka.

Po zwiedzaniu pałacu małe zakupy (odbiór spodni, zegarek), obiad i około 17.30 rozpoczynamy rejs po jeziorze. Jest cudownie - opływamy pływający hotel - zamek.

Po rejsie spacerujemy jeszcze uliczkami (soki, zakupy, słodycze) i idziemy na herbatę do jednej z restauracji. Kiedy tam jesteśmy ulicą maszeruje orszak weselny - wszyscy tańczą i śpiewają. Wszystkie przewodniki po Indiach polecają "załapanie się" na "monsunowe wesele".

Wieczorem zamawiamy 2 riksze (200 INR/rikszę) i jedziemy na dworzec. Punktualnie o 22.20 rusza...

BoRa
BoRa - 2012-03-24 15:30
chyba poczekam na zdjęcia, bo opisy cieniutkie

ciekawy - 2012-04-01 22:33
Opisy cieniutkie, bo jeszcze nie miałem czasu, by je zrobić, nie mówiąc już o zdjęciach. Mam nadzieję, że po Wielkanocy będę miał więcej czasu i uzupełnię brakujące opisy i zdjęcia.

ciekawy - 2012-05-07 22:05
Zrobione: opisy i zdjęcia wrzucone. :)

Ciekawy Świata

12.12.2010 - 21.06.2019