Geoblog.pl    ciekawy    Podróże    Ekwador    Pięknie tutaj

Pięknie tutaj

Ekwador
Ekwador, Cuenca
Przejechano 11910 km

Po przyjeździe do Cuenca około 15.00 zdecydowaliśmy, że weźmiemy taksówkę do centrum. Tym bardziej, że dworzec autobusowy jest nieco oddalony od centrum. Oczywiście okazało się, że hotel opisany w Lonely Planet jako dobra miejscówka ma już dwukrotnie wyższe ceny (24 USD/os.). Zatem zdecydowaliśmy się poszukać innego. Trochę nam to zajęło, ale znaleźliśmy jakiś z ładnym widokiem (notabene, również opisany w LP - 15 USD za osobę).

Jeśli chodzi o Cuenca - okazało się, że to śliczne kolonialne miasto. Piękna architektura, fantastyczny klimat. Uznaliśmy, że jeden dzień to zbyt mało - zostajemy do poniedziałku w Cuenca.

W jednej z uliczek znaleźliśmy małą cukiernię, gdzie kupiliśmy wyśmienite słodycze. Planowaliśmy odwiedzić to miejsce następnego dnia, ale... ale go nie znaleźliśmy.

Spacerując po mieście odwiedziliśmy kilka hosteli pytając o dostępność i cenę. Okazało się, że można taniej... Uznaliśmy, że następnego dnia z samego rana przeprowadzamy się do tańszego hostelu (10 USD za osobę).

ciekawy
Ciekawy Świata