Geoblog.pl    ciekawy    Podróże    Ekwador    Rowerem
Zwiń mapę
2009
17
mar

Rowerem

 
Ekwador
Ekwador, Pailon Del Diablo
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 11533 km
 
Tak jak planowaliśmy tak zrobiliśmy. Wypożyczyliśmy rowery i ruszyliśmy do Pailon Del Diablo. Droga jest całkiem przyjemna, jednak należy pamiętać o tym, żeby rowerem nie wjeżdżać do tuneli. Oczywiście nie zauważyliśmy zakazu wjazdu rowerami do tunelu i dziwiliśmy się, że kierowcy samochodów trąbią na nas. Jak tylko zoriętowaliśmy się, że nie powinno nas tam być - zawróciliśmy i zobaczyliśmy, że tuż przed tunelem zaczyna się specjalna droga dla rowerów.

Po drodze mijaliśmy kilka wodospadów - właściwie każdy wart uwagi - ale zwykle tak jest, że jeśli ma się czegoś dużo - każda kolejny egemplarz mniej ekscytuje. Tak było też z wodospadami - potem nawet się nie zatrzymywaliśmy przy każdym.

Jednak najbardziej niesamowite podczas jazdy rowerem było przeobrażanie się roślinności - z typowo górskiej na dżunglową. To wszystko dlatego, że Banios lezy na poziomie około 1800 m n.p.m. a droga do Puyo to właściwie jeden wielki spadek. Jadac rowerem w wielu miejscach w ogołe nie trzeba pedałować. Więc zaczęła się pojawiać całkiem inna roślinność: storczyki, palmy, paprocie i inne, których nazw nie znam (ale można je zobaczyć na zdjęciach poniżej).

Oczywiście przejechaliśmy Pailon Del Diablo bez zwrócenia uwagi, że on TAM jest. Jak się zoriętowaliśmy, że chyba za daleko pojechaliśmy - zawróciliśmy i dopiero wtedy poczuliśmy jak ciężko się jedzie rowerem pod górę. Do tego pod bardzo stromą górę. W końcu około 17.00 (czyli na jakąś godzinę przed zmrokiem) dojechaliśmy do Pailon. Włąściwie to wejście pokazała nam jakaś pani, która widziała nas jak jechaliśmy w drugą stronę i była bardzo zdziwiona, że nie chcieliśmy obejrzeć Pailon.

Co było dalej? Chyba standard - poszliśmy (a raczej pobiegliśmy) w dół do wodospadu. Baliśmy się, że jak w końcu dotrzemy to będzie już ciemno. Ale nie było tak źle. Wskoczyliśmy na mostek, zrobiliśmy kilka fotek i wracaliśmy. Znów pod górę.

Uznaliśmy, że nie możemy wracać do Banios rowerami, bo nie zdołamy tego zrobić. Ale problemu z powrotem do Banios nie ma, nawet jeśli ma się rower. Kierowcy sami zatrzymują się i zabierają ciebie i twój rower razem z tobą. Więc dotarliśmy spowrotem do Banios.

Zrobiliśmy małe zakupy, zjedliśmy kolację, spakowaliśmy się do dźungli i poszliśmy spać. Było chyba po 23.00. A tuż przed 3.00 musieliśmy wstać...
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (7)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
ciekawy
Ciekawy Świata
zwiedził 44.5% świata (89 państw)
Zasoby: 1437 wpisów1437 524 komentarze524 17458 zdjęć17458 46 plików multimedialnych46
 
Moje podróżewięcej
12.12.2010 - 21.06.2019
 
 
30.04.2022 - 03.05.2022
 
 
14.04.2022 - 18.04.2022