Geoblog.pl    ciekawy    Podróże    Indie południowe    Backwaters
2017

Backwaters

Indie, Kollam

Rano bierzemy plecaki i ruszamy na przystań. Udaje się nam zająć miejsce na górnym pokładzie, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Chociaż siedzenia są tylko metalowe na początku w ogóle się tym nie przejmujemy. Płyniemy łącznie 8 godzin do Kollam i mamy przed oczami malownicze pejzaże. Palmy, kanały, jeziora, mnóstwo łódek, widać morze... Jednak po kilku godzinach siedzenia trochę nam się nudzi. W sumie taki rejs mógłby trwać np. 4 godziny. :) Ale zdjęcia mamy fantastyczne.

Po przypłynięciu do Kollam jest już ciemno. Chcemy złapać taksówkę do Varkali, ale chcą za to jakieś ogromne pieniądze (2000 rupii lub więcej). W końcu łapiemy tuk-tuka, który zgadza się nas zawieźć za 1000 rupii. Jedziemy!

Docieramy na miejsce po ponad godzinie jazdy. Kierowca tuk-tuka znajduje nam hotel Oceanic Beach Residency (2500 rupii/noc). Jest drogo, ale nie mamy innego wyjścia. Idziemy na spacer, jemy późną kolację i kładziemy się spać.

ciekawy
Ciekawy Świata