Geoblog.pl    ciekawy    Podróże    Sri Lanka    Herbaciane pola
2016

Herbaciane pola

Sri Lanka
Sri Lanka, Nuwara Eliya

Wstajemy o godzinie 6.00 i ruszamy na dworzec autobusowy tuk-tukiem (200 LKR). Jeszcze przed 7.00 ruszamy autobusem do Nuwara Eliya (210 LKR/osobę). Po 2 godzinach docieramy na miejsce.

Najpierw rozpoczynamy zwiedzanie Nuwary: robimy zdjęcia poczty, zwiedzamy Victoria Park (300 LKR/wejście). Po jakichś 2 godzinach zwiedzania idziemy jeszcze do Grand Hotel. Bez problemu wpuszczają nas do środka i do ogrodów. Potem wracamy do centrum miasta i zjadamy lunch.

A następnie postanawiamy złapać tuk-tuka, który zawiezie nas na plantację herbaty. Umawiamy się na kwotę 1200 LKR za podwiezienie nas do Labookellie Tea Factory.Jedziemy przez wzgórza herbaciane. Wyglądają fantastycznie. W fabryce najpierw pijemy filiżankę herbaty (gratis), a potem mamy krótki tour po fabryce. Robimy sporo zdjęć i wracamy do Nuwara Eliya. Kierowca wysadza nas na dworcu, gdzie łapiemy autobus do Kandy (210 LKR).

Na miejscu jesteśmy około 17.00. Idziemy na soki (80 LKR), kupujemy kawę i herbatę do Polski. Oglądamy biżuterię, ale jest strasznie droga. Zjadamy kolację - tradycyjnie w Kevin's Restaurant (Delille Chocken i Deville Prawns - PYCHA). Wracamy do hotelu.

ciekawy
Ciekawy Świata