Geoblog.pl    ciekawy    Podróże    Chiny    Nie mamy pokojów
2016

Nie mamy pokojów

Chiny
Chiny, Luoyang

Rano na dworcu w Xi'an jesteśmy ponad 2 godziny przed odjazdem pociągu. Są ogromne kolejki do wejścia na dworzec (prześwietlanie). Jedziemy dziś do Luoyang, by zwiedzić kolejne groty wykute w skale. Kiedy docieramy na miejsce bez trudu odnajdujemy nasz hotel: 7Days Inn Luoyang Railway Station Branch. Pani na recepcji oznajmia nam, że ma tylko 2 pokoje (nasza grupa liczy 14 osób) i że jeśli chcemy możemy poszukać sobie innego hotelu. Tak nas to szokuje, że trochę się sprzeczamy z recepcjonistką (która ledwo mówi po angielsku). W końcu (po jakichś 20-30 minutach) mówi nam, że może dać nam kilka pokojów z jednym łóżkiem, które można rozsunąć. Szkoda, że nie wpadła na takie rozwiązanie wcześniej. W końcu bierzemy te pokoje.

Ruszamy na spacer po mieście. Groty będziemy zwiedzaj następnego dnia. Odwiedzamy park i centrum handlowe (gdzie pijemy drogą - jak w całych Chinach - kawę), następnie widzimy aptekę, gdzie sprzedawane są różne zioła. Kupujemy kilka. Wracając do hotelu zachodzimy jeszcze na dworzec kolejowy i dokupujemy bilety na pociągi z Szanghaju do Suzhou oraz Hangzhou. Kładziemy się spać.

ciekawy
Ciekawy Świata