Geoblog.pl    ciekawy    Podróże    Etiopia    Plan: Omo Valley + Lalibela

Plan: Omo Valley + Lalibela

Polska, Warszawa

Dwa tygodnie w Etiopii to zdecydowanie za mało, by zwiedzić wszystkie największe atrakcje tego kraju. Kupując bilety do Etiopii chcieliśmy przede wszystkim odwiedzić plemiona w Omo Valley (Karo, Mursi, Hamer). W Etiopii drogi są tak złe, że podróż z Addis Abeby do Omo Valley trwa pełne 2 dni. W związku z tym zdecydowaliśmy się ruszyć do Omo Valley na całe 10 dni. Po powrocie do Addis planujemy jeszcze zajrzeć do Lalibeli - mam nadzieję, że się uda. Odpada nam depresja Danakil, Aksum, Gonder czy źródło Błękitnego Nilu nieopodal Bahir Dar. Będzie za to powód, by odwiedzić ten kraj w przyszłości raz jeszcze.

A plan szczegółowy jest następujący:

15.10 sobota - przygotowania do wyjazdu nad Omo w Addis Abebie,

16.10 niedziela - wyjazd do Arba Minch, nocle w Arba Minch,

17.10 poniedziałek - przejazd do Turmi (wioska plemienia Konso), nocleg na kampingu,

18.10 wtorek - przejazd do Dus (wioska plemienia Karo) oraz do Dimeki (market), nocleg na kampingu w Turmi,

19.10 środa - przejazd do Omorate (wioska plemienia Desanech), powrót przez wioskę plemienia Hamer,

20.10 czwartek - przejazd do Key Afer (wioska plemienia Bena oraz market), przejazd do Jinki na nocleg,

21.10 piątek - przejazd do Parku Mago (plemię Mursi - ten dzień zapamiętam prawdopodobnie na długo), powrót do Jinki na nocleg,

22.10 sobota - przejazd do Yabello, po drodze zwiedzanie wiosek plemion Bena, Tsemay i Borena, nocleg w Yabello,

23.10 niedziela - przejazd do Awassy, po drodze zwiedzanie wiosek plemion Guji, Gidolae i Sidama, przejazd nad jezioro Langano (jedyne jezioro w Etiopii, w którym można się kąpać bez złapania np. motylicy), nocleg nad Langano,

24.10 poniedziałek - odpoczywamy nam jeziorem Langano,

25.10 wtorek - wracamy do Addis Abebe,

26.10 środa - przelot do Lalibeli,

27.10 czwartek - zwiedzanie kościołów w Lalibeli,

28.10 piątek - przelot do Addis Abeby, zwiedzanie miasta,

29.10 sobota - czas wolny wieczorem wylot do Europy.

Pewnie nie wszystko się uda, ale chcemy jak najwięcej.

oboski
oboski - 2011-10-11 21:52
No to powodzenia.
Dodaję...
na razie tylko do obserwowanych.

kiclaw
kiclaw - 2011-10-13 17:32
Oj, jaka szkoda, że odpada Danakil! To moje największe marzenie, chętnie przeczytałbym relację z tego niesamowitego miejsca, no i obejrzał zdjęcia...

ciekawy
ciekawy - 2011-10-13 19:14
No właśnie odpada - plemiona w dolinie Omo mogą już wkrótce "przenieść się do miast" -stąd jedziemy tam. A Danakil - następnym razem. :)

ciekawy
Ciekawy Świata