Geoblog.pl    ciekawy    Podróże    Parki narodowe i wschodnie wybrzeże USA    Pierwszy kanion

Pierwszy kanion

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, Canyonlands National Park

Wjazd do parku to kolejne 10 USD za samochód. Najpierw udaliśmy się w kierunku Mesa Arch. To kolejne miejsce, które zrobiło na nas ogromne wrażenie. Za łukiem widać kanion z pięknymi czerwonymi skałami. Niestety ludzie (turyści Australijscy) wchodzili na łuk - co prawdopodobnie wcale mu nie pomaga, a raczej szkodzi. To było dość przykre. Ale łuk - fantastyczny i prócz wspomnianych turystów - nie było prawie nikogo.

Potem pojechaliśmy do Upheaval Dome. I tu czuliśmy na początku pewne rozczarowanie - krater jest ponoć bardzo ważny pod względem geologicznym, ale silny wiatr i sam widok miał nas skutecznie zniechęcić. Jednak nie daliśmy się i postanowiliśmy pospacerować wokół krateru. Nie jest to oczywiście takie proste, zatem nie zrobiliśmy pełnego kółka. Zrobiliśmy jakieś pół drogi i uznaliśmy, że wystarczy... Pojechaliśmy na południe do Grand View Point.

I tu ponownie zachwyt. Jeszcze nie widzieliśmy Wielkiego Kanionu, ale ten wyglądał fantastycznie - w tle czerwone skały, potem płaszczyzna pokryta białym piaskiem, w której widać kolejny kanion i brązowo-czerwone skały. Polecam!

Łącznie zwiedzanie Canyonlands zajęło nam kilka godzin - więc była najwyższa pora by wracać. Postanowiliśmy zatrzymać się na kolację w Moab i pojechaliśmy dalej na południe - w kierunku Blanding.

Dla zainteresowanych mapa Canyonlands:

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

zula - 2010-11-03 17:34
Właściwie nie wiem jak pisać...bo to co widzę jest fantastyczne ale to co dalej zobaczę to ...jak nazwać ???

BoRa
BoRa - 2010-11-19 22:48
Zdjęcia jak z bajki. CUDO!!!

ciekawy
ciekawy - 2010-11-19 22:51