Geoblog.pl    ciekawy    Podróże    Senegal    Czy woda w Lac Rose jest faktycznie "rose"?
2020

Czy woda w Lac Rose jest faktycznie "rose"?

Senegal
Senegal, Lac Retba

Tego dnia ruszamy na wycieczkę dookoła Lac Rose. Podróż do jeziora zajmuje nam prawie 2 godziny. Kiedy docieramy na miejsce kolor jeziora jest... normalny. Dopiero kiedy przyglądamy się bliżej - widać różową wodę. Okazuje się, że kolor jeziora zależy od położenia Słońca i odbicia promieni.
Objeżdżamy jezioro dookoła. Największą atrakcją są gór soli wydobywanej z dna jeziora. Zatrzymujemy się i oglądamy ludzi pracujących przy wydobyciu soli. Jezioro jest (podobnie jak Morze Martwe) jednym z najbardziej słonych zbiorników na Ziemi. Można się w nim kąpać, ale nigdzie nie znaleźliśmy żadnej infrastruktury, by to zrobić (przynajmniej prysznice do opłukania się z soli). Więc nie pływamy.

W drodze powrotnej zatrzymujemy się w hotelu Arc En Siel na obiad - jest pyszny (największe wrażenie robią banany w karmelu i ajerkoniaku, przy podawaniu alkohol płonie). Wracamy do hotelu.

ciekawy
Ciekawy Świata