Geoblog.pl    ciekawy    Podróże    Armenia    Muzeum Holokaustu
2018

Muzeum Holokaustu

Armenia
Armenia, Yerevan

Po przyjeździe do Erywania postanawiamy "przejść" się do muzeum. Na mapie wydaję się to bardzo blisko, ale zajmuje to trochę czasu. Ponoć całość została zaprojektowana na wzór Yed Vashem z Jerozolimy. Kiedy już jesteśmy na miejscu długo szukamy jakiegokolwiek wejścia do muzeum. Znajdujemy je w końcu. Wstęp jest bezpłatny. Wnętrze składa się praktycznie z samych zdjęć i treści. Po przeczytaniu kilku informacji - nie mamy ochoty czytać wszystkiego. Generalnie chodzi o pogrom Ormian dokonany przez Turków w latach 1915-17. Znów trochę jesteśmy zawiedzeni, bo spodziewaliśmy się chyba czegoś więcej, czegoś bardziej chwytającego za serce, budzącego emocje. Tu tego brak, a szkoda.

Wracamy marszrutką do centrum, odwiedzamy Plac Republiki i idziemy do Meg Taghe na Lahmajun i piwo. W naszym hostelu załatwiamy wycieczkę na następny dzień. Całe szczęście jest już kilka zainteresowanych osób - więc koszty na osobę będą mniejsze (ostatecznie płacimy 6500 AMD/osobę).

ciekawy
Ciekawy Świata