Geoblog.pl    ciekawy    Podróże    Tajlandia po raz drugi    Panu Cejrowskiemu dziękuję!

Panu Cejrowskiemu dziękuję!

Polska, Warszawa

Ratunku! Dostałem dziś DVD Cejrowskiego po Tajlandii... Miałem nadzieję, że choć trochę poczuję na nowo klimat przed podrożą. Jestem po 2 pierwszych odcinkach i zastanawiam się ZA CO (???) seria Boso przez świat dostała nagrodę "Najlepszego programu podróżniczego". Cejrowski właśnie tłumaczył dlaczego nie warto uczyć się języków, poza tym w ogóle nie opowiada o tym co widzi, co czuje itp. Tylko porównuje wszystko do Amazońskich Indian lub padają truizmy (np. o tym, że te same wynalazki powstały w różnych częściach świata niezależnie). Można powiedzieć to raz i wystarczy, a nie mówić o tym co chwilę. Już nie piszę o tym, że w ogóle nie mówi gdzie się znajduje. Mam wrażenie, że jest to program dla ludzi, którzy w ogóle nie wyjeżdżają samodzielnie. Nie wiem czy obejrzę pozostałe odcinki.

A wszystko za pieniądze publiczne!

Straszne! Panu Cejrowskiemu dziękuję!

kiclaw
kiclaw - 2011-01-05 22:57
Krzyśku, zatem polecam lekturę Geobloga ;)
Ale zaskoczyłeś mnie trochę, generalnie lubię oglądać Boso przez świat. Być może WC najlepiej czuje się jednak w Ameryce Południowej i do tych programów należy się ograniczyć

kiclaw
kiclaw - 2011-01-05 22:59
A co do nagrody - nie ma specjalnie konkurencji na tym podwórku, jedynie chyba Martyna, a z tej dwójki to ja jednak wolę przyznać nagrodę Cejrowskiemu...

jarekja
jarekja - 2011-01-05 23:46
Ja bym proponował nikomu nie przyznawać nagrody... Jak osoba ktora ma taką pogarde do "innego" może przedstawiac Polakom inną kulturę... powielanie stereotypów, eh szkoda gadać...

mikasz
mikasz - 2011-01-06 08:28
No chyba trochę przesadziłeś. Ja go nawet lubię, coś tam się da z tego programu wycisnąć, choć do specyficznego stylu prowadzenia trzeba przywyknąć. Poza tym skoro " jest to program dla ludzi, którzy w ogóle nie wyjeżdżają samodzielnie" no to oni stanowią większość, więc wydawanie publicznych pieniędzy jest uzasadnione :)

zula - 2011-01-06 10:22
...a ja bym ucieszyła z "takiej" niespodzinki !
masz szczęście !!!
...powędruj własnymi krokami , pisz , rób zdjęcia a ja zapewniam ,że będę czytała i oglądała !
pozdrawiam

geminus
geminus - 2011-01-06 11:42
Zgadzam sie w calosci. Cejrowski to pajac ktory robi z siebie wielka gwiazde. Kiedys byl w Amazonii i teraz chce zeby mu wszyscy slodzili. Rozmowcow lub tych o ktorych mowi traktuje jak gowno bo wie cwaniaczek ze go nie rozumieja. Inaczej juz bysmy ogladali programy o bylym podrozniku zaginionym w akcji.

Mario
Mario - 2011-01-07 19:35
Zgadzam się z Geminusem... jest bardzo nieuprzejmy przy spotkaniach nawet prywatnych, nosa to już tak zadziera, że wyżej to już tylko On potrafii... wszyscy inni podróżnicy to g...

ciekawy - 2011-01-09 00:32
Nie spodziewałem się, że rozpętam taką dyskusję... Ale jednak nie mogę z Panem WC. Zgadzam się z Jarkiemja - jest to powielanie stereotypów i z Gemiusem - traktowanie innych (widzów i bohaterów) jak gorszych od siebie. Szkoda, że jego była żona zajmuje się pisaniem (zbyt wielu) książek, również takich do nauki języków obcych, a nie kręceniem filmów podróżniczych.

ciekawy - 2011-01-09 01:08
I jeszcze jedno: smok-wąż to Naga panie Cejrowski! Wystarczy poczytać!

neronek
neronek - 2011-06-22 10:25
zgadzam się Cejrowski zna się na Indianach a nie Azjatach . Szkoda że nie ma w TV programu o podróżach skierowanych nie dla wypasionych ludzi ale dla normalnych trampingowców , gdzie pokazuje się ceny nazwy hoteli jak dojechać itd było by to bardzo ciekawe i przydatne :]
niż ta paplanina Cejrowskiego skądinąd go lubie jak opowiada o tych jego Indianach w amazonce :]
pozdrawiam
neronek

mikasz
mikasz - 2012-03-15 19:58
No, muszę zweryfikować swój pogląd z dniem dzisiejszym, czyli po wystąpieniu pana Cejrowskiego na temat buddyzmu. On rzeczywiście jeździ po świecie, żeby obrażać ludzi!

ciekawy - 2012-03-15 22:48
Ja właśnie pisałem to po obejrzeniu niepokazywanego wcześniej w TVP odcinka o... buddyzmie.

Ciekawy Świata

12.12.2010 - 21.06.2019